Здоров'я - це стан організму, при якому всі життєві функції перебувають у стані гармонійної та динамічної взаємодії з навколишнім світом.

Мета оздоровчої роботи в дитячому садку - збереження і зміцнення фізичного і психічного здоров'я дітей, вдосконалення їх фізичного розвитку. У системі оздоровчої роботи в дитячому садку  входять: створення умов, що сприяють розвитку організму; організація раціональної рухової активності дітей та раціональне харчування дітей.

Для ефективного оздоровлення вихованців в дитячому садку необхідно дотримуватись санітарно - епідеміологічних норм та правил. саме цим і займається старша медична сестра Рухляда Тетяна Адамівна. Вона контролює санітарно - епідеміологічний режим у ДНЗ, а також стежить за дотриманням 

режиму дня, харчуванням дітей, правильним проведенням ранкової гімнастики, фізкультурних занять та прогулянок. Організовує заходи по загартуванню дітей і бере участь в організації оздоровчих заходів.  Тетяна Адамівна веде щоденний облік дітей, відсутніх через хворобу, ізолює хворих дітей. Також складає щоденне меню і стежить за якістю приготування їжі. Вона щодня відбирає пробу готових страв і закладає її на зберігання у відповідності з вимогами СЕС. Стежить за виконанням графіка отримання їжі групами і проводить щоденний обхід груп, перевіряючи організацію харчування в гру пах та санітарний стан груп.

Старша медична сестра  контролює зберігання продуктів харчування у коморі та роботу працівників харчоблоку.

Шановні батьки!

Життя та здоров’я дитини у ваших руках! Щодня нагадуючи дитині елементарні правила безпеки, ви застерігаєте його від можливих травм.

 

 Роль щеплення 

в житті дитини

 Все частіше і частіше останнім часом звучить від батьків фраза — «Ми відмовляємось від щеплення своєї дитини». А причини відмови пояснити не можуть, і негативних прикладів не наводять, але висновки категоричні — «Ні».

 Сьогодні існує чимало точок зору: дехто вважає, що вакцинація шкодить здоров`ю дитини, що можна без неї обійтися тощо. Звичайно, що зараз на фоні з додаткової кампанії імунізації проти кору та краснухи кількість відмов зросла. На фоні масових відмов від щеплень проти дифтерії у нас різко зріс показник захворюваності.

Здоровим дітям без винятку потрібно виконувати профілактичні щеплення проти всіх дитячих інфекційних хвороб. Вакцина, яка вводиться під час щеплення, спричиняє значні зміни в імунній системі дитини: організм мобілізує свої сили і виробляє антитіла проти певної інфекції. Саме завдяки вакцинації в Україні немає спалахів епідемії на хвороби, проти яких проводяться профілактичні щеплення. Дану ситуацію можна пояснити існуванням колективного імунітету. Вакцинація – це є дуже серйозна справа. Її проведення регламентується наказом Міністерства охорони здоров’я. Для проведення щеплень в кожному медичному закладі є відведений окремий медичний кабінет, виділений окремий холодильник для зберігання виключно імуно-біологічних препаратів. Двічі на день спеціально закріплений за кабінетом щеплень медперсонал контролює температуру у цьому холодильнику. Вакцини, які неправильно зберігалися можуть викликати побічну дію чи бути неефективними. Також міністерський наказ передбачає обов’язковий огляд дитини перед щепленням. Лікарі розуміють, яка велика на них відповідальність. Батькам потрібно пам`ятати, що щеплення необхідно проводити відповідно до календаря щеплень. У більшості дітей календар щеплень закінчується приблизно у віці 12 років. Але якщо дитина отримала травму під час пологів, або має інші порушення стану здоров`я, то за рекомендацією лікаря строки вакцинації можуть дещо зміщуватися. Також лікар має вирішити, які вакцини обов`язково вводити, а які можна виключити.


 Симптоми та перша допомога при отруєнні грибами

Попадання грибних токсинів в організм має звичну для будь-якого типу харчового отруєння симптоматику, яка, однак, виражена в особливо жорсткій формі:

  • часті напади нудоти, що супроводжуються рясною блювотою;
  •       рідкий стул, теж значно частіше звичного;
  •       блідість шкіри;
  • загальна слабкість;
  •   болі по всьому животу.

Приймати заходи при отруєнні грибами необхідно в перші 2-3 дні, оскільки руйнівний вплив на нирки і печінку по закінченню цього терміну стають незворотними.

Смерть найчастіше виникає від некрозу печінки, але уражується також нервова та серцево-судинна системи, іноді спостерігається гіпоглікемія. Перерахованих симптомів супроводжують і ознаки, характерні для кожного виду отруйних грибів. При з’їданні мухомора часті галюцинації, тоді як при отруєнні блідою поганкою уражається шлунок, в блювотних масах спостерігаються домішки крові. Перша допомога отравленному зводиться до того, щоб допомогти внутрішнім захисним механізмам, які включаються в організмі людини при отруєннях. Слід кілька разів викликати блювоту, при цьому багато пити чистої води, не забуваючи про ризик зневоднення. При слабкості показаний чорний міцний чай. Тіло слід зігріти, накрити ковдрою, обкласти грілками. Слід також дати проносне, але не дуже сильний. Необхідно викликати лікаря, зберігши гриби, які були з’їдені. Лікарська допомога Навіть якщо симптоми проявляються не так сильно (що вказує на не дуже велику дозу отрути), обов’язкова консультація лікаря-гастроентеролога. Гастроентеролог, як правило, призначає специфічне лікування, спрямоване на виведення токсинів з організму, придушення симптомів. Міколог зможе ідентифікувати гриби і ті токсини, які вплинули на здоров’я людини, якщо збереглися зразки гриба-отруйника. У цьому випадку можлива вузьконаправлена терапія. Оскільки при отруєнні грибами уражаються печінка і нирки, рекомендується звернутися до гепатологу. Незважаючи на те, що організм самостійно намагається вивести токсини і побороти отруєння, у випадку з грибами це вдається в одиничних випадках. Тому записатися на прийом до лікаря-гастроентеролога при отруєнні мікотоксинами так важливо – згаяний час збільшує шанси летального результату, тоді як своєчасне втручання лікарів дійсно допомагає. В процесі лікування гастроентеролог стежить за підтриманням водного балансу, загальним станом внутрішніх органів, відбувається цілеспрямована боротьба з виділеним токсином і придушення його руйнівного впливу.